Oznakowanie PTTK: kolor czarny
Długość: 11,5 km
Czas pieszej wędrówki z przerwami: około 3,5 h
Dostępność dla roweru: częściowo
- krótki odcinek miedzą pomiędzy Celbówkiem a Połczynem
Szczegóły: strona PTTK
Szlak zaczynamy na obrzeżach Pucka i szybko przemieszczamy się w kierunku Celbówka, zwanego także Syberią Pucką, bardzo małą wioską. Podobno nazwa Celbówko funkcjonuje od paru lat.
Następnie idziemy w kierunku szosy Reda-Puck. Przechodzimy na drugą stronę i mijamy hurtownię lodów Koral. Idziemy drogą wśród pól, potem miedzą. Po prawej stronie widać farmę wiatrową. Natomiast za nami rozciąga się rozległy widok na Zatokę Pucką, Kępę Swarzewską i Puckie Błota.
Docieramy do Połczyna. Tam zrobiliśmy sobie przerwę na drugie śniadanie. Dalej droga prowadzi przez pola aż do krzyża, przy którym skręcamy w prawo. Dochodzimy do kolejnej wioski.
Przechodzimy przez Darżlubie. Miejscowość użyczyła swojej nazwy dużej połaci lasów pokrywających Kępę Pucką, czyli Puszczy Darżlubskiej. Widać ją gdy kierując się naszym szlakiem wychodzimy z wioski.
Groty Mechowskie to niecodzienna atrakcja. Są one niewielkie, przejście ich zajmuje kilka minut, ale mają w sobie coś niesamowitego. U osób nieoswojonych z jaskiniami wzbudzają lęk. U wszystkich zachwyt.
Wstęp kosztuje 1,5 zł (ulgowy) lub 2 zł (normalny).
Poniżej znajduje się filmik, pokazujący grotę wewnątrz. Został on nakręcony i udostępniony przez Pana Zygmunta Pałasza, którego spotkaliśmy na szlaku.
Polecamy także artykuł o Grotach Mechowskich na portalu wladek.pl.
Dziękuję za info na temat restauracji i jedzenia :) Wycieczka fajna i chętnie wam towarzyszylem :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam serdecznie!